Postovani, molim za savet. Situacija je sledeca. Supruga i ja borimo se sa sterilitetom vise godina. Odluka je da kreccemo u program vto. 13. 09. 2013 uz uredan. 19, 11, 2013 komisija vto uz snimak cista desnog jajnika. Vel. 31x30 mm. Slede snimci uz valjda 3d ili 4d, tumor markeri vrednost 0, skener ok zakljucak deratoidna cista. Operacija 28. 01. 2014 bolnica valjevo laparaskopija odstranjen deo desnog jajnika tj. Cista i biopsija levog jajnika. Hp nalaz adenocarcinom serosum ovarii invasivum g1, ng1, revizija nalaza adenocarcinoma endometriodes ovarii g1 ng1, stadijum bolesti frigo ignota. Nalazi skenera, magnetne rezonance i uz celog organizma uredni, tumor markeri isti kao pre operacije. Desni jajnik posle operacije proizveo dominantnu folikulu vel. 20 mm. Odluka konzilijuma gak visegradska radikalna. Moje pitanje da li postoji neki drugi nacin lecenja uz mogucnost kasnije trudnoce i da li nam mozete preporuciti neku kliniku ili savetovaliste ili nekog doktora koji se bavi ovakvim problemima. Na kraju moram da spomenem da je supruga vise nego redovno obavljala preglede i da su nalazi uvek bili uredni i nikad nije imala nikakve probleme ili ciste ili nesto slicno. U porodici niko nije imao kancer. Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 30. 03. 2019.
    • Postoji konzilijum u GAK N Front ili Visegradska nisam siguran, koji se specificno bavi problemima fertiliteta u onkologiji, medjutim mislim da je mogucnost da se funkcija jajnika spase jako jako jako mala s obzirom da ne znam da li ce se pribeci radikalnoj operaciji kada se jajnici i materica vade, ili ce se ici na hemnioterapiju, koja moze da zaustavi funkciju jajnika. Takodje i sam tumor ostecuje bezpovratno funciju zahvacenog jajnika.