Moja majka je imala operaciju na desnom plucnom krilu zbog otkrivenog tumora pri kojoj je odstranjen ceo donji rezanj. Uzorak je poslat na analizu. Danas je zasedao konzilijum i histoloska dijagnoza je sledeca: adenocarcinoma invasivum pulmonis g1, mi ii, l1, ro, pt2a, n0 (0/2) . Klinicka dijagnoza je: ca pulmonum l. Dex. St. Post lobectomiam inf. Cum l. Dex. Cum sel. St. Post cvi. Nije joj ukljucena nikakva terapija tipa zracenja ili hemoterapija, vec samo kontrola za dva meseca. Molila bih vas da mi rastumacite dijagnozu ako je moguce. Unapred zahvalna. .

    Odgovoreno: 30. 03. 2019.
    • Uradjena je radikalna operacija i smatra se da je tumor u potpunosti ukolnjen, tako da za sada nije potrebna hemio niti radioterapija vec REZIM REDOVNIH KONTROLA.