Imama pitanje u vezi svoga oca kome je otkriven kancer prostate ta ga sada doktori upućuju na nekakve pretrage ako možete da mi pojasnite termin; sexant biopsija scintigrafija skeleta na institut za nuklearnu medicinu u novom sadu? Šta se vidi sa tim pregledom? Unapred zahvalna željana

    Odgovoreno: 02. 04. 2019.
    • Sci skeleta se radi da bi se u okvirima jednog pregleda sagledao ceo skelet, u potrazi za metastazama. U venu se ubrizgava mala kolicina radiofarmaka, koja moze potencijalno da markira promene po kostima. Biospija je potrebna da bi se patohistoloski odredio tumor. Sve ovo je potrebno da bi se potom odredio i najbolji vid lecenja koji se uglavnom sastoji od neke vrste hormnoske terapije i zracne terapije.