1. Tumačenje nalaza kod sumnje na hepatitis i cirozu jetre

    Pitanje broj: #108616

    Bio sam na lekarskom pregledu i prilikom vadjenja krvi rezultati su sledeci: hematoloske analize su u granicama normale dok biohemiske nisu. Tj samo nije ast got mi je 63 a treba 15do37 alt mi je 41, ggt 21. Kreatin mi je ispod normale 67 dok je normalno 71 do 115. Urin: izgled zamucen, boja žuta, proteini +. Sediment urina eritrociti sveži, leukociti 6 do 8, bakterje dosta, sluz dosta. Malo sam se prepao hepatitisa i ciroze jetre. Može li mi ko protumačiti ove nalaze?

    Odgovoreno: 19. 05. 2019.

Komentari na pitanje: #108616

    • Moj brat boluje od ciroze jetre u zasnjem stadiumu je ne moze oko sebe nista mozak mu be radi kako mogu da mu pomognem