1. Rak pluća sa metastazama na mozgu

    Pitanje broj: #108394

    Moj otac boluje od raka pluća sa metastazama na mozgu i bubrezima. Ct glave pokazuje sljedeće: u desnoj hemisferi cerebeluma subkortikalno hipodenzna tm. Promjena rubno prebojena dijametra 17mm. Visoko parijetalno lijevo promjena istih karakteristika dujametra 28mm sa okolnim edemom. Paravetrikularno lijevo dvije manje hipodenzne promjene dijametra 4 i 6mm otvorene etiologije. Blago izražena redukcija mozdanog parenhima sa posledičnom dilatacijom vanjskog i unutrasnjeg likvornog prostora. Pa vas molim da mi samo lajički pojasnite, bez suvišnog latinskog, kakve će to posledice vremenom uzrokovati kod njega. Išao je na seriju zračenja i dvije serije hemoterapije.

    Odgovoreno: 19. 05. 2019.
    • Radi se o metastazama po mozgu, kod njega je nacinjena palijativna zračna terapija celoga mozga ne bi li se rast promena zaustavio. Sve u svemu prognoze za bolesnike u ovakovom stadijumu su jako loše i neizvesne, razmotriti zbrinjavanje u uslovima hospisa.