1. Kratkotrajan gubitak glasa kod pacijentkinje sa rakom dojke

    Pitanje broj: #108291

    Mojoj sestri je pre nekoliko godina odstranjena dojka. Kasnije je došlo do recidiva pa do metastaza na jetri i kostima. Pre sedam dana obavljeno drugo desetodnevno zračenje izrasline na grudnom košu. Za vreme poslednjeg boravka u bolnici došlo je do kratkotrajnog gubitka glasa (pet do deset minuta) . Po izlasku iz bolnice to je počelo da se javlja češće i da traje duže. Sada to traje i do 2h. Da li ova pojava ima veze sa zračenjem ili mislite da je došlo do metastaziranja bolesti na glasne žice?