1. st. Post. Extirpatioem granuloma subcutis regio cicatricis

    Pitanje broj: #108203

    Volela bih da znam šta znači dijagnoza: st. Post. Extirpatioem granuloma subcutis regio cicatricis. Napomenuto je da može biti deo egzostoze, a radi se o tome da je moja majka 2006. God. Operisala kancer dojke, sa metastazama. Dojka je odstranjena, išla je redovno na kontrole, sve je bilo u najboljem redu. Bolest se nije javljala, medjutim, na prošloj kontroli, pre 6 meseci ona je primetila "kvržicu" koja je tvrda i na samom oziljku, tj. Tačno iznad njega. Doktor je zakazao pregled za 6 meseci i sada joj je dao hitan uput sa dijagnozom koju sam napisala, kao i da to može biti deo egzostoze. Zamolila bih vas da mi objasnite šta znači dijagnoza i da li to može biti tumor?.

    Odgovoreno: 19. 05. 2019.
    • Radi se o vrsti ožiljka koji je otvrdnuo toliko da se pretvorio u kost, van kosti-egzostoza. Međutim jedino ukoliko se promena izvadi i PH pregleda znaće se o čemu se radilo sve vreme.