Postovani. Imam 34 godine i dugo sam se bavio sportom. Prije 3 ipo godine imao sam problem sa nekontrolisanin treptanjem i to se vracalo sa vremena na vrijeme po dan 2. Duze vrijeme sam bio miran i ponovo prije nedelju dana imam isti problem koji ne mogu da kontrolisem. Dok sam u lezecem stavu i dok odmaram dobro mi je ali cim sam okruzen ljudima osjecam napetost i javljaju se ti jako neprijatni tikovi treptanja i zmurenja i to vise na lijevom oku. Sta mislite i sta predlazete? Zelio bih misljenje Dr. Dragane Petrovic- popovic

    Odgovoreno: 12. 03. 2021.
    • Postovana,

      predlazem prvo pregled oftalmologa, nakon toga mi mozete poslati nalaz pa cemo videti da li nam je potrebno i misljenje neurologa ili ne. Moze se desiti da je uzrok stres, nedovoljno sna itd.

      Ako se utvrdi i postavi dijagnoza blefarospazma moze se primeniti Botox ali najpre morate obaviti sve adekvatne preglede,

      Srdacan pozdrav,

Komentari na pitanje: #179743

    • Pozdrav, ovako imao sam potres mozga pre 9 meseci i nisam imao pamćenje jedno 3 meseca i nista nisam znao i dalje sam na terapiji lekom phenobarbiton 100 mg već 9 meseci po jedna tableta uveče, pa me interesuje da li je to malo duži period koji pijem lek i dali utiče na zarastanje bilo kakvih rana?