1. Bolovi u nogama i kukovima

    Pitanje broj: #164086

    Oko dva meseca imam bolove u nogama i kukovima koji su najjači noću kad legnem da spavam. Danju su mi problem stepeništa (penjanje i silazak) Ne mogu da odredim da li su bolovi neurološke, rematološke ili vaskularne prirode. Ne koristim nikakvu terapiju sem lekova koji umanjuju bolove, diklofen, movalis. Imam 53 god. pušač sam i imam oko 10 kg viška.

    Odgovoreno: 29. 09. 2019.
    • Dobro ste postavili to pitanje, za neurološke smetnje bi ipak trebalo da vas pogleda neurolog, da utvrdi distribuciju bolova, kakvi su vam refleksi, jeste li diijabetičar, konzumirate li alkohol, detaljan intervju. Pa da indikuje određene analize vezano za vaše tegobe, trebalo bi da se uradi za početa: eho abdomena, RTG L/S kičme, RTG karlice sa kukovima, kompl Lab nalaze, pa se javite neurologu, možda se bude tražio i MR L/S kičme i EMNG na DE. Što se tiče reumatologa, za njega je bitno da se uradi SE, RF, CRP, a što se tiče vaskularnog hirurga, tražiće CDS ks nogu (arterije i vene). . PS: oprez kod prekomerne upotrebe Movalisa i Diklofena.