1. Lečenje kvadriplegije

    Pitanje broj: #161260

    Radi se potpuno oduzetom bolesniku dijagnoze quadriplegija, starosti 72 godine. U prilogu su ljekarski nalazi. Da li možete da mi pojasnite dijagnozu i uputite me na dalje liječenje?

    Odgovoreno: 19. 03. 2019.
    • Prezentacija nadležnom konzilijumu radi eventualne palijativne zračne terapije, ali s obzirom da se radi o već oduzetom pacijentu potrebna je suporativna terapija i nega u nekom od hospisa. Posetite sajt Bel hospise http://www.belhospice.org/eng/ i posavetovati se sa nadležnim onkologom i zaštitnikom prava pacijenata šta dalje i da li je u vašem mestu moguće palijativno zbrinjavanje.