1. Nevoljni pokreti

    Pitanje broj: #143815

    Poštovani,
    Imam problema sa drhtanjem, ali se to ne dešava uvek nego samo kada sam recimo na nekoj proslavi ili negde gde je veći broj nepoznatih ljudi. Takođe, kad pijem neko piće ili kad jedem. Isto mi se desi da mi zadrhti deo obraza kad se smejem, kao i trzaji prilikom hoda.

    Odgovoreno: 27. 01. 2016.
    • Poštovani,
      Nevoljni pokreti (kojima pripada i podrhtavanje ruku, igranje mišića) se mogu manifestovati na različite načine. Takodje su različiti i uzroci pojave nevoljnih pokreta. Nekada se javljaju kao posledica psihičke napetosti i stresa, a nekada imaju organsku osnovu svog nastanka. Zato je neophodno da se javite neurologu kako bi se obavio neurološki pregled i indikovali potrebni dalji pregledi.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #143815

    • Ja imam jos gore. Mene pozadi na vratu boli i zadrhti mi vrat nekoliko puta na dan. Ne znam više sta da radim jer je to počelo da mi smeta i  osećam kako mi živac zaigra pozadi na vratu.