Dijagnoza mi je polidiskopatija, radila sam skener kičme, jer već 2 meseca imam nesnosne bolove i trnjenje u desnoj nozi. Na nalazu stoji da je ispravljena lumbalna lordoza. Očuvana visina i korporalni poredak i morfologija prikazanih pršljenova. Ždegenerativne promene sa rubnim osteofitima i facet artrozom. Na l3-l4 nalaz bez hernijacije na spinalnom kanalu. Postoji početni cirkularni bulging bez znakova za radikulopaciju. Na l4-l5 vidi se široka široka cirkularna proturzija sa obostranom propagacijom intraforaminalno, postoji vakum fenomen. Kanal je stenoziuan. Nal5-s1 vidi se smanjenje iv diska, ekscentrična cirkularna proturzija sa propagacijom u desni neuralni foramen. Stenoza spinalnog kanala. Odradila sam dve trure fizikalne magnet, ultrazvuk, struja i laser i nikakvog poboljšanja nema. Radim svakodnevno vežbe za jačanje kičmenog stuba, ali noga već posle 10 minuta trne i užasno boli. Molim vas za pomoć, hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Opise svih pojmova imate na sajtu koga smo zbog ovakvih pitanja i postavili. Adresa sajta je http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/hirurgija_bola. Htm sto se tice uzroka tegoba za njegovo odredjivanje i uspesno lecenje najvazniji je pregled vas i vasih snimaka. Javite se specijalisti za lecenje bola u kicmi.