Poštovani, bolujem od epilepsije, pod terapijom sam, napade imam na 2-3 godine. Radila sam različite poslove, uglavnom honorarno ili neprijavljena, nikada nisam išla na procenu sposobnosti za rad. Pravnici kažu da mogu, moji lekari u ns-u i bg-u kažu da "ne bi trebalo da bude problema", u nsz-u već godinama imam jako puno problema. Jedno vreme sam bila na evidenciji osoba s invaliditetom, bez procene radne sposobnosti ili bilo kakvog objašnjenja. Moja konkretna pitanja: 1. Da li, kao epileptičar, mogu da radim u školi ili predškolskoj ustanovi? (razmišljam da konačno završim fakultet ili se prekvalifikujem) 2. Šta mogu da očekujem na proceni radne sposobnosti i da li ja imam status osobe s invaliditetom? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Obratite se institutu za medicinu rada "dr dragomir karajović" sa kompletnom dokumentacijom radi ocene radne sposobnosti za izabrano zanimanje, svakako preko svog izabranog lekara.