1. Razvojna disfazija kod dece

    Pitanje broj: #153919

    Poštovani,

    Moje dete ima 3 godine i dijagnostikovanu razvojnu disfaziju od strane logopeda iz doma zdravlja. On izgovara dosta reči, razlikuje boje, zna sva slova i brojeve, zna koja je koja životinja i oponaša ih, razlikuje prevozna sredstva, razume osnovne naredbe, ali ne sastavlja rečenice, dosta toga zna i na engleskom jeziku. Logoped nam ništa ne predlaže sem čekanja. Da li deca sa ovom dijagnozom mogu sama spontano da počnu da izgovaraju rečenice ili im je za to neophodna stručna pomoć ili još neki pregled?

    Odgovoreno: 26. 10. 2017.
    • Poštovana,

      Dijagnoza razvojna disfazija je ozbiljna dijagnoza. Neophodna je stručna pomoć i rad kod kuce po uputstvima logopeda. Problemi mogu da se očekuju tokom celog detinjstva, a pre svega po polasku u školu. Morate zahtevati tretman u domu zdravlja ili naći logopeda koji je voljan i stručan da Vam pomogne. Ako ste iz Beograda, možete se javiti logopedima u zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju u Kralja Milutina ulici, a ako niste iz Beograda potreban Vam je uput.