1. Razvijanje govora nakon ugradnje slušnog aparata

    Pitanje broj: #163810

    Moja prijateljica je u detinjstvu izgubila sluh. Sada ima 30 godina i ugradjen joj je slušni aparat. Da li postoji opcija da ona sada progovori?

    Odgovoreno: 11. 09. 2019.
    • Ja sam sigurna da vaša prijateljica već govori. Verovatno se pitate da li može lepše da govori. Kako će izgledati govor kod osobe oštećenog sluha zavisi od uzroka oštećenja, audiograma, govorne stimulacije i podsticaja sredine, osobina te osobe (ekstrovertna, introvertna), i njenih opštih sposobnosti i želje za boljim govorom. Sve ovo je teško menjati sa 30 godina ali ne i nemoguće.

Komentari na pitanje: #163810

    • Tako je, izvinite, nisam dobro postavila pitanje. Već govori naravno, samo loše. Hvala najlepše na odgovoru.