1. Problem sa izgovorom odredjenih reči nakon izlaganja stresu

    Pitanje broj: #163537

    Ima 12 godina kako sam u pola godine izgubija par članova obitelji. Od velikog šoka tada sam rijetko imao mali problem u izgovoru. S obzirom da sam radija jako stresan posao i dan danas ga radim počeo sam svakodnevno sve više i više razmišljati o tom problemu. Neke riječi koje sam mogao izgovoriti ima godinu dvije dana više ne mogu izgovoriti. Od velikog stresa samo me zakoči i pričati ne mogu.

    Odgovoreno: 24. 08. 2019.
    • Imali ste izuzetno stresna dešavanja na privatnom planu, a uz to radite i stresan posao. Javite se logopedu da vam pokaže vežbe za relaksaciju i da uz rad sa logopedom naučite kako da prevaziđete teškoće u izgovoru određenih reči. Po potrebi, trebalo bi konsultovati i psihologa koji vam može pomoći da se izborite sa stresom koji imate na poslu i gubitkom koji ste pretrpeli.