1. Vezanost deteta i mlade mame

    Pitanje broj: #158879

    Poštovani,

    Imam bratanca koji ima 13 meseci. On je veselo i lepo dete, koje je veoma aktivan i lepo se igra, reaguje na svoje ime, ume da izgovori nekoliko prostih reči... Brine me činjenica da je majka malo više zaštitnički nastrojena prema njemu i da dete retko interreaguje sa drugim ljudima, osim sa mamom i tatom. Dete je naviklo na mamu i malo stresnije prihvata druge ljude. Da li će ovo uticati na dalji razvoj deteta u govoru, ponašanju, igranju?

    Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 30. 08. 2018.
    • Poštovana,

      Naravno, mi svi se razvijamo i nadogradjujemo kroz interakcije sa drugim ljudima. Što je taj krug širi, tako su i naše komunikacijske veštine bolje, kao i sposobnosti socijalizacije, adaptacije, empatije...
      Ali opet, sa druge strane, mlade mame imaju i brojne strahove vezane za svoju bebu, pa nama sa strane njihovo ponasanje može izgledati neadekvatno.
      U slučaju da se problem produbi trebalo bi da se javite psihologu.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #158879