Moja cerkica puni 21. Jula 3 godine. Govori vrlo malo i dostqa nerazumno. . . Gotovo da je samo ja mogu razumeti. Problem je sto samnom govori na srpskom, sa ocem na grckom, mada zna samo nekoliko grckij reci a posto zivimo u nemackoj, svakodnevno slusa nemacki. Uvela je neki svoj jezikna kome po ceo dan prica i peva. Dali je vreme za logopeda?

    Odgovoreno: 12. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Odavno je vreme za logopeda. Najvažnije, pored poseta logopedu, jeste da detetu ne pravite zbrku učeći ga tri jezika istovremeno, jer ona trenutno ni jedan od njih ne zna. Pitanje je: na kom će se jeziku dete školovati? Hoće li ići u nemačku školu? Ako je odgovor da, učite je nemačkom jeziku, zaboravite na srpski i grči u potpunosti.