Poštovani, imam 19 godina i imam problema sa izgvorom slova s, z i c. Da li se ovaj problem moze resiti i u mojim godinama i koliko bi trebao da idem na terapije kod logopeda?

    Odgovoreno: 29. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ovi problemi u izgovoru se mogu rešiti i u vašim godinama, ali morate biti strpljivi i jako, jako uporni. Bez toga, nažalost, ništa nećete postići. Niko ovako napamet ne može da kaže koliko će terapija trajati, to zavisi od tipa poremećaja, koliko je glasova oštećeno i po kom tipu, godina (svakako) , broja dolazaka kod logopeda, i vaše upornosti i vežbanja.