Postovana, imam problem sa povremenim zastajkivanjem u govoru, u poslednje vrijeme sve cesce, cak dolazi da poneku rijec ne mogu da izgovorim, zastanem, pa onda upotrijebim neku drugu. Imam 35 godina, ranije mi se desavalo da imam ovih smetnji, ali povremeno, mozda na par mjeseci, pa onda nekoliko godina nista. Obzirom da sam iz crne gore, kakva je procedura prilikom moje eventualne posjete "zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju u beogradu, kralja milutina 52". Da li treba uput iz cg, da li se one vrse privatno, itd. Takodje, ako imate adresu ili kontakt nekog logopeda u cg, koji se bavi ovim stvarima, bio bih vam zahvalan. Srdacno

    Odgovoreno: 15. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Logopedska služba u crnoj gori je jako loša i mogu slobodno da kažem da skoro i ne postoji. Nažalost. Mislim da se u zavodu pregledi i terapije za pacijete iz crne gore naplaćuju. Ali nisam sigurna i najbolje bi bilo da im se javite i raspitate se o tehničkim detaljima.