Poštovani, imam dečaka od 4 godine, kod koga je nerazvijen govor za svoju dob. Ono što izgovara kaže sasvim čisto, ne muca i ne tepa. Sve razume, sve komande ispuni, a sluh mu je uredan. Uz to je hiperaktivan. Do sada sam to odbijala na lenjost, a sada sam već zabrinuta! Pre mesec dana smo krenuli kod logopeda, ali nema pomaka. Molim vas za savet.

    Odgovoreno: 06. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Svako dete je jedinka za sebe, kao što se i svi mi razlikujemo. Neko dete će već posle prvog logopedskog tretmana pokazivati napredak, neko nakon mesec dana, neko nakon dva. Ono što je važno jeste koliko puta nedeljno idete kod logopeda, minimum u vašem slučaju treba da bude tri puta. A još važnije od toga jeste da morate sve što ste videli da logoped radi sa vašim detetom raditi vi sami kod kuće. I to svaki dan, bar tri puta na dan, računajući i dane kad ste išli kod logopeda.