Postovanje. Imam 14 godina, i mali problem sa zamuckivanjem. Hteo bih da vas pitam sta mislite da li bi mi mogla pomoci klinika vorobjev u ulici sremskih boraca 2e zemun? Citao sam na internetu iskustvo coveka koji je imao isti problem i resio ga za desetak dana na spomenutoj klinici. Ako ova klinika nije pouzdana, sta biste mi vi preporucili, kao metodu lecenja, kome da se obratim (samo ne logopedu, jer sam vec bio isao na terapije kod njega, i nista mi nije pomoglo) . Unapred zahvalan. Pozdrav.

    Odgovoreno: 15. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Najiskrenije, savetujem vam da se javite logopedu u "zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju". Smatram da tamo možete dobiti pravi tretman, jer u timu zajedno rade i logopedi i psiholozi. Nisam u potpunosti upućena u rad navedene klinike, znam da imaju tretman usmeren samo na korekciju disanja. Disanje jeste veliki problem osoba koje mucaju, ali daleko od toga da je jedini. Mucanje ipak zahteva multidisciplinarni pristup.