Jas sum student logoped pri medicinskiot fakultet vo skopje i imam problem vo naoganje na materijal-literatura za seminarska po lambdacizam. . Hitacizam i jetacizam. Ke ve zamolam ako znaete nekoja strana ili pak materijal da mi go pisete ama neka bide ili na hrvatski ili na srpski za da nemam poteskotii vo preveduvanjeto. . Vi blagodaram mnogu. Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Koleginice, ovi poremećaji artikulacije su objašnjeni u knjigama spasenije vladisavljević " poremećaji govora u školske i predškolske dece", kao i "poremećaji izgovora". Ili potražite knjigu "klinička logopedija i", napisala ju je prof. Dr slavica golubović. Sve su ovo knjige na srpskom. Od hrvatskih izdanja znam da je ilona pohoskova pisala na tu temu, ne znam tačan naziv knjige, potražite pod poremećaji izgovora, ili poremećaji govora. Nadam se da ćete ih naći i snaći se za prevod. Puno sreće