Poštovana dr,
    Poznajem jedno komšijsko dete sad će napuniti 3 godine i uveliko muca, pre toga je pričalo sasvim normalno i otprilike pre mesec dana je počela manifestacija mucanja samo na samoglasnike. Zabrinuti roditelji ne znaju šta da rade.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Neophodno je da se roditelji što pre jave logopedu i da u potpunosti slede uputstva koja će im dati (kako će se ponašati, kako će se igrati sa detetom) , da budu redovni sa odlaskom na tretmane, kao i najvažnije da, po uputstvima logopeda, rade sa detetom kod kuće svaki dan.