Poštovana,
    Imam devojčicu koja Novembra treba da puni 10 godina. Od svoje četvrte godine ima problema u govoru. Problem je u tome što ona otežano priča, tačnije teže izgovara reči u trenucima kada se oseti nesigurna u društvu drugarica i kada ima strah prema nečemu odnosno prema nekome. Išli smo kod logopeda godinu dana. Za to vreme je napredovala. Stekla sam utisak da je sigurnija u sebe prilikom komuniciranja sa okruženjem, ali ne u potpunosti jer povremeno muca, tačnije teško izgovara reči. Očekivala sam da će kako raste to prevazići, međutim nije. Da li treba ponovo da je vodim kod logopeda i da li postoji neko drugo rešenje za ovaj problem.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovana,
      I sami ste u pismu rekli da je Vašoj devojčici odlazak kod logopeda koristio i da joj je pomogao da prevaziđe određene teškoće u govoru. Svaki period života postavlja pred nas nove probleme i zahteve sa kojima se moramo izboriti. Njoj najverovatnije nije neophodan konstantan logopedski tretman već samo praćenje i saveti kako da se na pravi način izbori sa nekim novim i nepoznatim situacijama.
      Pozdrav.