Poštovani,
    Kakav je uspeh lečenja govornih problema pacijenata starijih od 25g? Više puta sam se lečio kao mali ali bezuspešno. Imam blokade u govoru, zastajkujem. Lekari su mi govorili da imam strah od govora?
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 23. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Ne postoji limit godina za uspešnost nekog lečenja. Sigurno je lakše neke probleme rešiti na mlađem uzrastu, ali nikad nije kasno. S druge strane, neki problem možda nije moguće u potpunosti rešiti, ali se svakako može ublažiti. Pre svega potreban je pravi stručnjak, kao i potpuna saradnja pacijenta. Predložila bih Vam da se obratite za pomoć u zavod za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju u Beogradu, Kralja Milutina 52. Verujem da će te uz pomoć logopeda i psihologa koji tamo rade u timu prevazići svoje probleme.
      Pozdrav.