Poštovani, Sin je sad napunio 2 godine. Vokabular mu broji oko 15-20 reči, izvršava sve naloge (dvostepene), razume šta mu se kaže, pokazni gest je odavno razvijen, pokazuje sve delove tela, na pitanja odgovara sa Da, kada hoce nesto, ima dobru memoriju i bistro je dete...Brine me što još ne spaja 2 reči i ne govori glagole, osim daj. Zvali smo logopeda, kaze da je za sad sve u redu i da sacekamo i naravno verbalizujemo sve. Da li smatrate da treba ipak da odemo ili da sacekamo? Mozda ja previse ocekujem, prvo je dete pa ne znam. Unaped zahvalna!

    Odgovoreno: 26. 01. 2022.
    • Poštovani,

      Sa dve godine očekujemo spajanje dve reči u rečenicu. Da bi dete to uspelo smatra se da treba da ima fond od 50 reči. Tako da iz napisanog zaključujem da je vokabular vašeg deteta manji od očekovanog a posledično izostaje rečenica.

      Savetovala bih vam da potražite pomoć drugog logopeda i započnete stimulaciju.