Moj dijete ima četiri godine. Rođeno je prijevremeno, sa 36 mjeseci života iz komplicirane trudnoće. Vođen je na vježbe te je prohodao i progovorio po kalendaru. Sada je problem što sebi govori u 3. licu i ne upotrebljava zamjenice. Rečenice su mu jako šture i često nepravilne. Ne zna odgovoriti na pitanja. Ne voli započinjati konverzaciju, a kad je uznemiren ponavlja više puta jednu te istu rečenicu. Onda se jako naljuti i počne bacati stvari oko sebe i udarati sebe ili druge članove obitelji. Ima li razloga za zabrinutost?

    Odgovoreno: 19. 01. 2022.
    • Poštovani,

      Trebalo bi da se javite logopedu i da uključite dete u logopedski tretman. I to učinite što pre. I sami ste naveli šta su izazovi u komunikaciji vašeg deteta, na to će se i tretman usmeriti. Sigurna sam da će sa napretkom u komunikaciji, kako bude uspevao da se bolje i razumljivije iskaže, i ispadi u ponašanju da se smanjuju.

      Ne gubite vreme