Dakle imam decaka koji sada vec ima 3 godine i 3 meseca.Jako malo prica odnosno razume sve,zna da broji do 10.Da kaze i pokaze sve predmete ,zivotinje,delove tela.Od skoro je poceo da ubacuje i glagole tipa jede ,spava,kupa itd.Kada mu mi kazemo da ponovi sve primer Mama kuva rucak on sve ponovi bez problem,ali sam da spaja recenice nikako

    Odgovoreno: 08. 09. 2021.
    • Poštovana,

      Morate se javiti logopedu i započeti logopedski tretman. Dete na uzrastu od 3.3 godine treba da bude sposobno da samo ispriča jednostavan dogadjaj. Trenutno vaše dete ima značajno kašnjenje u razvoju jezika. Odlagajući započinjanje tretmana dobijate da razlika izmedju vašeg deteta i druge dece tipičnog razvoja bude sve veća a samim tim i teža za prevazilaženje. Ne gubite vreme, dete mora da se uključi u stimulativni tretman, a vi da dobijate konkretne i jasne savete od logopeda kako da stimulišete govor kod kuće.