Postovana doktorka, Moj sin ima 2.5 godine I do pre nedelju dana je izgovarao Tecno reci I receice. Prosle nedelje je krenuo u vrtic I naglo poceo da muca. Recenice tipa "Tata teteteka jejeje sela na tvoje mesto". I ponavlja se sve cesce. On sam shvata da ponavlja pa pokusava da naglasava te reci I pocinje da stavlja ruku na usta kada ne moze da izgovori rec pravilno. Da li je ovo samo faza ili bi trebali da posetimo logopeda I pocnemo da radimo na problemu. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 08. 2021.
    • Poštovana,

      Savetovala bih vam da se javite logopedu jer vaš dečak svestan šta se dešava. Da nije svestan i da nema te reakcije (stavljanje ruku, naglašavanje i sl) moj savet bi bio da malo sačekate.

      Ne bih želela da dobije strah od govora i problem produbi. Zbog toga se javite logopedu.