Postovana,

    Cerka ima pune 3 godine i 3 meseca, pocela je rano da prica, razume kada joj se govori, odgovara na postavljena pitanja, na zadate radnje, izgovara puna imena i prezimena mene i supruga, svojih drugara, itd. Problem je kod izgovora nekih glasova, konkretno K,G,R. Kaze, "OvaPo umesto ovaKo, umesto toRta, toLta. Glasove poput Š,Č,Ć,Đ izgovara sasvim uredno. Konkretno brine me K, G i slovo R. Svaki savet je dobro dosao, kao i ako treba pregled logopeda. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 04. 2021.
    • Poštovana,

      Glas R trenutno ne treba da vas brine. Dete na tom uzrastu glas R ne treba da izgovara. Supstitucija glasom L je adekvatna i dobra sada.

      Izgovor glasova k i g trebalo bi korigovati. Dete bi već trebalo da ih izgovara pravilno. Javite se logopedu i zapocnite tretman.