Molim Vase misljenje,decak je u pitanju 3 godine,prve reci oko godine,18 meseci sastavljao prve proste rečenice,usvojio dosta reci da bih u zadnje dve nedelje poceo da ponavlja odredjene slogove"Primer"Ljubim te te te,Ajde igramo se se se,Popravi ga ga ga?Zasto se to sada desava i sta da da poradimo sa tim?

    Odgovoreno: 10. 04. 2021.
    • Poštovana,

      Pojava ponavljanja slogova je razvojna pojava. Najčešće od naših stavova i ponašanja zavisi da li će se problem produbiti i fiksirati.

      Opšta pravila jesu:

      Ne ispravljajte ga u govoru. Ne tražite mu da se ispravi ili da ponovi pravilno. Usporite svoj govor. Ne postavljajte mu pitanja koja zahtevaju obiman odgovor, vec pitanja na koja se odgovara jednom rečju. Igrajte se igara koje ne zahtevaju govorenje (slaganje kocki, slagalice). Ne kažnjavajte ga kad ponavlja i ne nagradjujte ga kad govori tečno.

      Za svako ponavljanje u govoru koje traje duže od dve nedelje trebalo bi da se javite logopedu.