Dobar dan,

    Imam devojčicu od 3 ipo godine ona je kasnije počela da priče tek oko druge godine i to je bilo sve po malo. Mene muči to što ona nekad pred nekim ljudima neće ni reč da kaže pa čak i ako su to osobe koje poznaje i deluje tada kao da ne zna da priča, ide u vrtić vaspitačice kažu da komunicira sa decom ali sa njima jako slabo... U kući kada je sa nama najviše priča i drugačija je mada na postavljena pitanja nedaje uvek baš odgovor kao da ne razume,na pitanja šta je to? gde je to? Šta radiš? Da traži nešto, da objasni nešto jednostavnije zna da odgovori a za sve ostalo je u glavnom odgovor ne ili nije, meni deluje kao da ne razume baš sve. Nadam se da sam uspela koliko toliko da vam objasnim o čemu se radi i da li imam razloga za brigu? Hvala unapred, Jovana Zoranović

    Odgovoreno: 13. 03. 2021.
    • Poštovana Jovana,

      Mislim da bi trebalo da se javite logopedu pre svega zbog onoga što ste i sami primetili - "da ne razume".

      Logoped treba da uradi procenu i vidi da li razumevanje govora i produkcija odgovaraju uzrastu. Ako je prisutno kasnjenje, obavezan je tretman i savetovanje roditelja kako da stimulisu govor u kucnim uslovima kroz svakodnevne aktivnosti.

      Javite se logopedu sto pre. Ne gubite vreme.