Dete mi ne govori, mislim ima jako slab Bond reči.Ima četri godine krenuli smo kod logopeda. Sad me interesuje da li će moje dete progovoriti?

    Odgovoreno: 14. 02. 2021.
    • Poštovani,

      Vaše dete je progovorilo. Verujem da vas zanima da li će proširiti svoj rečnik. Na ovo pitanje može vam jedino odgovoriti logoped vašeg deteta. Napredak zavisi od više faktora: od toga šta je u osnovi kašnjenja i da li postoji neka pridružena dijagnoza, koliko je kašnjenje u govoru i jeziku, učestalosti tretmana, vašeg rada i stimulacije kod kuće, motivisanosti deteta, stepenu saradnje, kao i znanja i stručnosti logopeda koji vas vodi.

      Budite uporni i trud će se isplatiti. Ali ne očekujte da će jedna strana (logoped) rešiti problem. Napredak u tretmanu zahteva ozbiljan rad roditelja kod kuće prema jasnim uputstvima dobijenim od logopeda.

      Sve najlepše

Komentari na pitanje: #178314