Postovani, moja beba ima godinu i devet mjeseci. Jako rano je propricala, sa godinu i dva mjeseca je izgovarala recenice sasvim smislene, od po tri clana, sada sve razumije, prosuruje recenice. Brine me to sto koristi jos uvijek cuclu... Naime, sa sedam osam mjeseci pa sve do godinu i cetiri mjeseca je sasvim lijepo reprodukovala slovo h. Medjutim sada govori f umjesto h. Pretpostavljam da je to od cucle... Zanima me da li je rano za ispravljanje i da li ce to samo od sebe proci kada ostavi cuclu ili pak treba da se brinemo i da je vodimo logopedu? Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 27. 12. 2019.
    • Poštovana,

      Vaše dete je još uvek malo za korekciju glasova ali je opet dovoljno veliko da prestane da koristi cuclu. Tako da u narednom periodu cilj treba da vam bude da izbacite cuclu. To ćete učiniti tako što ćete je skloniti u potpunosti. Ne smete biti meka srca pa je vratiti eventualno za spavanje ili samo da se umiri...pa je opet uzeti. Takođe, morate imati podršku ostatka porodice koja je neće krišom detetu davati. Plakanje i traženje cucle će proći brže nego što mislite, samo budite odlučni u tome da je se rešite. Srećno!