Postovani, imam sina 2, 5 godine i primijetio sam da da nekih dana ne moze da izgovori nijednu rijec na pr. Mama, tata. . . A nekih dana normalno sve. On je jos mali da bi mogao da tecno izgovara ali to smo primijetili ima nekih 5-6 dana mada je moguce da je i genetski povukao. Interesuje me da li ga treba sad kod logopeda s obzirom da je mali ili kad malo odraste, i moze li se to ukloniti?

    Odgovoreno: 17. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Prvi obavezan pregled kod logopeda je sa 6 meseci, tako da ne postoji mogućnost da je dete sa 2, 5 godina malo. Iskreno, nije mi baš najjasnije kako to ne može da izgovori reč, ni šta podrazumevate pod tim da je genetski povukao. Priče o tome da dečaci kasnije progovore zbog genetike ili navođenje nekih poznatih/nepoznatih rođaka koji su kasno progovorili pa im sad kao nije ništa zaobiđimo, jer su uglavnom neosnovane. Ali mislim da ovo sve svakako mora biti dobro ispitano od strane više stručnjaka (logoped, neurolog, psiholog. . .) . I naravno, nema čekanja