Postovani, moj sin ima 2, 5 godine vrlo rano je progovorio pre prvog rodjendana od pocetka ne izgovara pravilno slovo r a sve ostalo je ok, medjutim pre izvesnog vremena otprilike2 meseca poceo je da muca tj, da ponalja prvu rec ili slovo dva tri puta, pitala sam pedijatra za savet rekao je a pregled kod logopeda treba obaviti posle 3 rodjendana, da napomenem kada ga opomenem da prica polako on normalno izgovori celu recenicu. Ja sam zabrinuta ine znam da li trebam da cekam na pregled. Cekam vas savet

    Odgovoreno: 03. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Prvo i najvažnije- nema opominjanja!!!! Nikako!!!! Za pregled kod logopeda nikad nije rano! Po zakonu, koji je na snazi, prvi pregled kod logopeda je u 6 mesecu života. Tako da je pedijatar tamo već trebalo da vas uputi. Morate se javiti logopedu jer je ovo ponašanje koje već dugo traje. U suprotnom će se fiksirati i vi ćete dobiti dete koje će mucati do kraja života.