Poštovani, ja sam hraniteljica 13-to godišnje devojčice koja pohađa šesti razred po prilagođenom programu. Dete je kod mene tek nekoliko dana a izmeštena je iz biološke porodice zbog nasilja u porodici. Dete ima terapiju i pije rissar 2x 1/2 tablete. Ne znam detalje jer centar za socijalni rad nije dao detetovu dokumentaciju. Teško čita tekst ne pročita reč kako treba, npr snežana ona čita snežna. . . . . Čita kao dete u prvom razredu osnovne škole. . . . . . Zanimljivo je što u potpunosti razume ono što je pročitala i ume da prepriča. Normalno komunicira i nema problema u usmenom izražavanju. Molim vas za savet. . Unapred hvala, s poštovanjem karadjenov jadranka.

    Odgovoreno: 03. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Savetovala bih vam da je odvedete kod logopeda i da se uradi kompletna procena i govora i jezika. I po potrebi dodatni pregledi (npr. Oftalmološki. . .) . I u skladu sa tim vidi koji nivo čitanja ona može da postigne, pošto je već uključena u individualni obrazovni program.