Od rodjenja ne mogu da izgovorim slovo r, pre 17 godina imao sam operaciju na jeziku i doktori su mi rekli da cu moci za par godina da izgovorim slovo r ali neuspesno sta da radim.

    Odgovoreno: 20. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Nemoguće je očekivati da će samo hirurška intervencija dovesti do pravilnog izgovora glasova, tj glasa r. I kad slomite ruku i skinete gips, morate da idete na fizikalnu terapiju da biste povratili funkcije koje ste inače imali pre povrede. A vi nikad niste ni mogli da izvedete pokret jezikom koji je potreban za izgovor datog glasa. Javite se logopedu da prvo pogleda da li je frenulum (koji ste operisali) ponovo srastao i da li je možda potrebna ponovna intervencija hirurga i započnite logopedski tretman, ako stvarno želite da ispravite svoj govor.