Postovana, moj djecak je napunio 4 godine. Jako mali je progovorio i ima izuzetno bogat vokabular, medjutim ne izgovara r i l. Mijenja ih sa drugim glasovima. Riba je jiba, a ladja je jadja! Sami smo korigovali g i k, ponavljanjem slogova sa tim glasovima. Nekada, kada se koncentrise izgovori l, r nikako i nikada. Sto mi je ciniti? Napomenut cu da je prije 7 dana napunio 4 godine. Lijep pozdrav

    Odgovoreno: 19. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Glas r se ne koriguje pre 5. Godine, tako da po tom pitanju ne radite ništa da ga u tom svom radu ne biste naučili pogrešnom izgovoru. U tom slučaju vam logoped teško posle može pomoći. U 4. Godini se koriguje glas l. Javite se logopedu koji će vam pokazati na koji način ćete izazvati pravilan izgovor.