Postovani, imam 18 godina i imam problem sa mucanjem, tacnije zamuckivanjem. Kad sam u drustvu, dok pevam i dok mi je prijatno u okolini ne mucam. Ali kad treba da telefoniram, citam nesto naglas, i pricam neku bitnu pricu tad mi se stvori blokada u razgovoru, i zamuckujem. To sam dobila sa 4, 5 godina, isla sam kod logopeda, znam neke vrste lecenja, ali me brine zasto mi se i sa 18 godina javlja, i kako to da lecim? Inace, jako volim da razgovaram, i cak kad zamuckujem ja pricam dalje, i pokusam da se to ne desi sledeci put. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 22. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Svako ko muca ima odredjene situacije kada više-manje zamuckuje. Jedna od češćih kritičnih situacija jeste javljanje na telefon ili odgovaranje,. . . Mucanje se javlja i sa 18 godina i neće samo od sebe nestati. Ako već znaš neke vežbe od ranijih poseta logopedu pokušaj da ih radiš, pa vidi da li pomažu. Ako ne, potraži ponovo pomoć stručnog lica - logopeda.