Postovani postovani imam decaka od tri godine koji ne govori. On je imao dva puta febrilne konvulzije. Recnik mu je veoma siromasan svega par reci. Idemo na tretmane kod defektologa inace u razvojnom savetovalistu nadlezna doktorka mu je dala dijagnozu f84-83 a neurolog nu je dao dijagnozu adhd sindrom. Ja neznam vise sta je sa detetom inace smo ga upisali u razvojnu grupu predskolske ustanove. Unapred zahvalna za odgovor.

    Odgovoreno: 09. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Pošto dete ne govori on mora da ide kod logopeda jer se samo on može baviti tim problemom. Vidite sa neurologom koji prati vaše dete i sa logopedom da li bi za dete bila stimulativnija redovna predškolska grupa. Sa defektologom radite pre svega na pažnji i izdržljivosti (zbog adhd dijagnoze) . Ako ste u mogućnosti, mislim da bi bilo dobro da se javite u zavod za psihofiziološke poremećaje (kralja milutia 52, beograd) jer tu na jednom mestu rade i neurolog i fizijatar i psiholog i logoped i defektolog, pa dobijate pravi timski rad. Ako niste iz beograda, potreban vam je uput.