Poštovani, moj sin ima 17 meseci, ali jedino što progovara je ''baba'' i neke glasove poput vrištanja, nekih samoglasnika i suglasnika i to je sve. S vremena na vreme se desi da kaže ''mama ili ''tata''. Da li imam razloga za brigu i da li da posetim specijalistu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Važno je da li tih par reči koje izgovara imaju značenje. Da li se to baba odnosi na babu il na bilo šta iz okruženja, tj. Da li je reč koja ima značenje ili pre svega predstavlja njegovo brbljanje i način oglašavanja. To isto pitanje važi i za reči mama, tata. . . Dete sa 17 meseci trebalo bi da ima bogatiji rečnik, tj da imenuje vise stvari/osoba, imitira zvukove iz prirode, i uglavnom da ne vrišti u cilju oglašavanja. Mislim da bi najbolje bilo da potražite savet logopeda koji bi vas kasnije aktivno pratio i po potrebi se aktivno uključivao u stimulaciju govorno-jezičkog razvoja vašeg deteta.