Poštovani, devojčica ima dve ipo godine, ne priča ni mama ni tata ili slično samo ispušta glasove kao npr. Lalala ili nešto sama za sebe tiho. Ne odaziva se na svoje ime, mada ponekad se okrene, kad joj kažu donesimi daljinski ili gde je mama ne reaguje pogleda osobu koja joj se obraća i produži dalje. Kad hoće nešto uhvati osobu od koje želi nešto i vodi je do tog mesta ili predmeta. Upisali su je u vrtiću, vode vje kod logopeda (koji joj samo da kocke da ređa ili neke igračke da se igra) . Jedno vreme nije obraćala pažnju na ljude oko sebe ali od kako je krenula u vrtiću malo je bolje. Psiholog u vrtiću je reko da je samo tvrdoglava i ništa više!!!! I da čekaju da napuni tri godine!!! Da li je ovo autizam? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 17. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Dijagnoza autizma se ne postavlja on-line, ali mislim da treba da potražite drugo mišljenje. Nema čekanja treće godine, jer će onda brzo doći i peta, pa i sedma. . . Ništa se neće uraditi a teško da će u ovom slučaju stvari da se srede same od sebe. Ne znam odakle ste, ako možete, javite se logopedima i psiholozima u zavodu za psihofiziološke poremećaje u ulici kralja milutina 52, beograd