1. Bakterijska infekcija na licu i telu

    Pitanje broj: #7273

    Pojavila mi se rana na jednoj strani nozdrve prečnika oko 1 mm, a posle dva tri dana se proširila na oko 4 mm. Skinut je površinski sloj koze. Promene su bolne. Kasnije mi se pojavilo i na ruci gde sam imao malu posekotinu, takođe se proširilo. Sada imam iznad gornje usne prečnika oko 5mm, na obrazu i na vratu oko 1 mm koje se još nisu prošsirile.

    Mislim da se i mojoj devojci pojavilo nešto slično na obrazu. Predpostavljam da sam joj ja preneo. Samo da napomenem da ne mogu da odem kod lekara, jer sam trenutno u USA. Bio bih vam zahvalan ako mi napisete ime bolesti i koji lek, kremu da koristim.

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Nezahvalno je predlagati terapiju bez prethodno obavljenog pregleda dermatologa, ali na osnovu Vašeg opisa rekla bih da je u pitanju bakterijska infekcija. Promene intenzivno perite vodom i sapunom, dobro prosušite, a zatim namažite neku antibiotsku mast. Koristite papirne ubruse za brisanje ruku i lica, a jastučnice menjajte svakodnevno, uz obavezno iskuvavanje i prepeglavanje.