1. Rane na poglavini

    Pitanje broj: #163774

    Imam velike kraste po glavi javljaju se periodično gnojne su bolne, rastu i jako svrbe, bila sam kod dermatologa i svaki put drugačija dijagnoza, prvo seboroicni dermatitis, zatim navodna alergija, zatim da ne farbam kosu, gomile krema i šampona (eucerin, mucoseb, seba med, acikloviri didermal, sinopen i cuda) ali ništa nije pomoglo stanje je još mnogo gore, ovo traje 20 godina, niko mi nikada nije uzeo bris na analizu, po Vašem mišljenju šta je ovo i da li da uradim bris i najzad lečim uzrok a ne posledice? Dijabetičar sam na insulinu od detinjstva 33 godine, svaka rana teže zarasta i inficira se, očajna sam, nemam mesta na glavi da mogu da legnem a da me ne boli, manje više što sam skoro bez kose ostala jer tu gde bude taj čir i prodje - dlaka više ne raste.. Upomoc pomozite svaki savet bi mi puno znacio, sta da ucinim odakle da krenem? Da li je ovo možda neka vrsta psorijaze?

    Odgovoreno: 10. 09. 2019.

Komentari na pitanje: #163774

    • Poštovani, Lečim se od karcinoma na limfi, u levoj aksili, interno nekrotično. Pod pazuhom se to veoma uvećali, tvrdo je , modro i vrelo! Koža se sija. Na jednom delu se otvorila rana iz koje curi bistra žućkasta tečnost sa hemoralgičnim sadržajem. Nekoliko put dnevno moram sama to da previjam. Molim Vas za savet,koju vrstu gaze ili čega već da koristim za tu ranu? U napred Vam zahvaljujem.

    • Poštovanje, ćerka DM tip 1 već 12 godina, od 9 te godine života, na insulinskoj pumpi 8 godina. Od početka svi HbA1C bili oko 6,5%. Za sada bez komplikacija, osim nekoliko čvorića u štitnoj žlezdi koji se prate (blago snižen TSH), bez terapije. Pitanje: nikada nije tražena provera vit D, da li je to potrebno i ako jeste u kolikim dozama i koliko često? Takođe, da li je potrebno još nešto od suplemenata? Hvala unapred