1. Mladež nepravilnog oblika

    Pitanje broj: #162471

    Javljam se jer sam se zabrinula oko mladeža, te mi treba savet da li treba da se obratim doktoru ili sam samo previše čitala svašta po internetu i bez razloga se zabrinula. Naime, pre nekoliko meseci mi se pojavio mladež na dojci, a ubrzo se na istoj dojci blizu mladeža pojavila i crvena ispupčena tačkica i čitala sam po internetu sajtove lekara, kako bih videla da li treba da se zabrinem, međutim, čitajući to shvatila sam da imam možda ipak problem sa drugim mladežom kog imam od rođenja, nalazi se ispod grudi, na rebrima. Dok sam bila manja, on je bio poprilično ravan, međutim, počela sam da ga zagledam i nekako mi malo čudno izgleda, videla sam slike melanoma i čitala objašnjenja kako se on raspoznaje, pa se javio strah da li je to u pitanju. U prilogu Vam šaljem sliku i molim Vas da mi kažete da li je potencijalno opasan, da li su sumnje opravdane? Takođe, za tu crvenu tačkicu na dojci, koju imam već par meseci, bih želela da Vas pitam, da li je to bezopasno? Nadam se da sam uspela da objasnim sve.

    PS. Da napomenem, da imam 20 godina, da sam pre 2 i po godine operisala tumor na štitnoj žlezdi, te da sam imala problema sa hormonima i da oni idalje ponekad variraju i nisu baš uvek optimalni nalazi TSH i FT4.