1. Mladež ispod dojke

    Pitanje broj: #157566

    Poštovani,

    U toku trudnoće mi se ispod dojke pojavio kao neki mladež ili bradavica. Otišla sam kod dermatologa i rečeno mi je da je to papilom. Kasnije posle par meseci (da li zato što je bio iziritiran od brushaltera) taj papilom ili mladež je promenio boju u tamniju. Kada sam opet otisla kod drugog dermatologa rekla je da je to ipak mladež. U izveštaju je pisalo "tamno smeđa papulozna promena u osnovi eritemna. Ja ne znam o čemu se radi s obzirom da imam 2 različita misljenja. Takođe jedna je rekla da mažem Gentamicin a druga Pantenol. Ja sam sada u 9. mesecu i ne znam šta da mislim. Je l može neka pomoć?

    Odgovoreno: 30. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Opustite se do kraja trudnoce, a nakon porođaja i oporavka dođite na pregled. Bez obzira da li se radi o papilomatoznoj promeni ili mladežu na tom mestu gde može da bude iritaran brushalterom ili Vam jednostavno smeta, najbolje je da ga uklonite jednostavnom procedurom u lokalnoj anesteziji, ali to svakako može da sačeka porođaj.