Postovani, pre otprilike mesec dana pojavila mi se bela tacka na ocnom kapku, nalik na bubuljicu. Sada mi se pojavila jos jedna duz trepavica. Ne bole me, ali mi smetaju. Kako nisam u situaciji da posetim dermatologa zbog situacije sa virusom, zanima me sta je u pitanju i kako mogu da ih uklonim. Saljem vam i sliku kao prilog. Unapred veoma zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 30. 11. 2020.
    •

      Postovana,

      u pitanju su cisticne promene ili ksantelazme, ne mogu precizno da utvrdim samo poreko fotografije. Neophodan je pregled radi tacne dijagnoze. U svakom slucaju radi se o benignim promenama, mozete ih ukloniti kod specijaliste plasticne, rekonstruktivne i estetske hirurgije ili specijaliste oftalmologije,

      SRdacan pozdrav,

      Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic