Postovani, pre 3 meseca doktor mi je dijagnosticirao atherome inflamatus, pila sam antibiotike i mazala, pa se povuklo, ali on je i dalje tvrdio da se mora hirurski vaditi, jer ima opnu, ja to nisam uradila, jer se bukvalno povukao, ja ga ne mogu napipat. Da li je to opasno, ako se ne vadi i da li ultrazvuk mekih tkiva moze udvrdit sta je tacno u pitanju? Hvala

    Odgovoreno: 23. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Lekar koji vam je predložio uklanjanje je u pravu. Ali, to nije opasno i nije hitno ni neophodno da ga sada operišete.
      ako ne budete operisali aterom postoji jako velika verovatnoća da će se on ponoviti na istom mestu, jer već ima napravljenu opnu u okviru koje je jako lako da se ponovo formira.
      lekar vam je preporučio da prvo sanirate antibioticima, jer se nakon toga aterom može vaditi lakše i bezbolnije nego kada je upaljen.
      ultrazvuk vam nije potreban, nema tu šta da se vidi. Svaki aterom ima opnu, i jako ga je lako dijagnostikovati da tu ništa nije sporno.
      birajte sami da li ćete da ga uklanjate sada kada se smirio ili ćete čekati da se za koji mesec ponovo stvori. Tu se ne radi o opasnosti nego o komforu.